1XBET

Букмејкер 1xbet

1xbet е најпопуларната обложувалница во светот, секој има слушнато за неа на еден или друг начин, дури и оние кои се далеку од светот на спортот и казината. Компанијата е создадена во 2007, канцеларијата веднаш постави некои места за обложување на копно. Постепено куќата почна да се шири и внатре 2012 Веќе имав целосна веб-страница за прифаќање на облози преку Интернет. 1xbet работеше под лиценца на холандска компанија, концертиран во Курасао. Заради 2012 куќата имаше повеќе од 400 locales de apuestas terrestres.

Во текот на следните две години обложувалницата отвори повеќе од 200 места за коцкање во земјите на ЗНД. Толку брзо се развиваше активноста на обложувалницата, што за толку кратко време куќата можеше да ја фати 500.000 корисници на вашиот компјутер. 1xbet е најпопуларен во Холандија, Португалија и Белгија, pero sobre todo en Italia.

Многу често обложувалницата ги повикува славните фудбалери да учествуваат во нејзините промотивни кампањи; Значи, Италијанскиот фудбалер Андеа Пирло стана заштитно лице на компанијата. Куќата исто така спонзорира фудбалски првенства, вклучувајќи ја италијанската лига во Серија А и познати фудбалски клубови како Барселона., Ливерпул и Челси.
Активната промоција на Интернет ја направи куќата 1xbet трет најважен огласувач, solo precedido por google y pepsico.

Според аналитиката на 2020 букмејкерот 1xbet се промовира на 51 земји, y se encuentra entre las diez casas de apuestas más populares del mundo.

1xbet es una de las pocas casas que ha recibido el premio “La Estrella Emergente en Innovación de Apuestas Deportivas”.

Преглед на компанијата

Букмејкерот прифаќа облози преку Интернет на својата официјална веб-страница. Играчите можат да се обложуваат на сите спортови познати како:

Фудбал Одбојка Кошарка Хокеј
Пинг Понг Бадминтон Пикадо Крикет
Сајбер спорт Бејзбол Ракомет Снукер
УФЦ Австралиски фудбал Биатлон ватерполо
ватерполо Боречки вештини Брзо лизгање на мраз Скијање
Скок во небо Банди Шах Флорбол

 

Предвидени се настани за секој спорт, коефициенти, и исто така варијанти на резултатите на кои играчот може да се обложи.

Официјалната веб-страница не е примитивна во неговата употреба, но ако е посветен 5 минути да учат сè ќе одговара. Сите јазичиња се многу добро поставени едни на други, така нема да има проблем да се сеќавате на вашата локација.

Официјалната веб-страница

1xbet е долго време на пазарот за обложување, но што се однесува до официјалната веб-страница, ова е многу модерно. Од дизајн до навигација, куќата навремено ја ажурира страницата, ако има дефекти, се елиминираат во најкус можен рок. За играчите е многу важно коефициентите да се вчитаат на време, особено за оние кои сакаат да играат во живо.

Официјалната веб-страница работи без прекини 24/7, и на дното на секоја страница на страницата има прозорец за асистент преку Интернет каде можете да поставите какво било прашање и да го добиете одговорот за неколку минути.

 

Филмови 1xbet

Покрај игрите и казината, играчите ќе можат да се обложуваат на филмови и ТВ серии, бидејќи многу филмски премиери се одложени поради ситуацијата со епидемијата на коронавирус. Што повеќе, наградите на Канскиот филмски фестивал се целосно откажани.
Во куќата можете да ги направите следниве интересни обложувалници:

Обложување Опис Варијанти
Кој ќе биде новиот Бонд? Филмската серија Jamesејмс Бонд со Даниел Крег е при крај, Кој може да го замени познатиот британец?
 1. Jamesејмс Нортон
 2. Идрис Елба
 3. Том Харди
 4. Том Хидлстон
 5. Николај Костер-Валдау
 6. Рајан Гослинг
 7. Дејвид Бекам
Кој последен ќе се појави во комеморативното видео на церемонијата на Оскарите 2021 На доделувањето на Оскарите, на крајот постои посебна традиција, Видеото ги прикажува актерите кои биле поврзани со филмот и придонеле на еден или друг начин. Сите се прашуваат кој последен ќе се појави на видеото.
 1. Оливија де Хавиленд
 2. Макс фон Сидоу
 3. Енио Мориконе
Филм со најголема заработка од 2021 Ова е едно од најпопуларните обложувалници во категоријата филмови 1xbet, еве список од кој треба да го изберете филмот кој заработи најмногу на бокс-офисот ширум светот.
 1. Чудо од жена
 2. Мортал Комбат
 3. Црна вдовица
 4. Брзи и бесни 9
 5. Дунав
 6. Нема време да умрам

 

Постојат и промотивни кодови, бонуси и промоции за овој тип обложувалници, претплатете се на официјалниот билтен за секогаш да бидете во тек со најновите новости од куќата.

 

Најавете се на лична сметка на 1xbet

Личната сметка е контролна табла за секој играч да ги контролира сите функции на куќата.

Откако ќе ги завршите сите полиња на формуларот за регистрација, можете да ја внесете вашата лична сметка, како и депонирање и повлекување средства на кој било начин погоден за вас, погледнете ја статистиката на играта, Можете да го видите статусот на главната сметка и обврзниците, и исто така играјте онлајн казино. За да пристапите до вашата лична сметка на 1xbet, мора да кликнете на иконата за лице во горниот десен агол.
Ако играте од мобилна апликација, тогаш можете да ја прилагодите вашата лична сметка по ваш вкус. Во делот „Омилени“ можете да ги додадете омилените спортови и јазичиња и да ги избришете јазичињата што не ви се потребни.

Личната сметка на корисникот мора да ги има сите потребни алатки за управување со нивните промотивни кодови. Во делот „Поставки за сметката“ корисникот ќе може да ја види областа „провери го промотивниот код“, и веднаш до него е копчето „провери го промотивниот код“, со кои можете да ги знаете условите за употреба и да го одредите периодот на важење на секој промотивен код. Честопати можете да го добиете промотивниот код за вашиот роденден или кој било друг празник. Како бонус, честитки се испраќаат со СМС на вашиот телефонски број. Што повеќе, ако го заборавите пром-кодот, податоците ќе бидат зачувани во историјата и, до датумот на истекување, Промотивниот код можете да го користите во секое време што ви одговара.

Мобилна верзија

Ако имате стар компјутер или бавен интернет, вашите облози можете да ги ставите преку верзијата за мобилни телефони, што е иста официјална страница, само поедноставено. Во него можете да ги извршите сите исти операции, ставете облози, игра казино, обложувајте се на товарното, само многу побрзо. Мобилната верзија нема да има светкави рекламни банери, анимација, затоа што ќе работи побрзо. Мобилната верзија варира од главната, освен таа во дизајнот, во неа сè е многу поедноставно.

Од своја страна, на официјалната веб-страница има линкови за инсталирање на мобилните апликации.

Друга карактеристика е што мобилната страница може да се користи и од десктоп компјутер. Веб-страницата е многу едноставна, така што нема да користи многу сообраќај.

Преземете ја мобилната апликација за Android и iOS

Така што обложувањето е што е можно поудобно, развивачите на букмејкерот 1xbet создадоа апликација за Android. Програмата целосно ја повторува официјалната веб-страница и им овозможува на играчите да се обложуваат на сите достапни настани во целосната верзија. 24 часови на ден.

Врската за преземање на програмата е на официјалната веб-страница на куќата, за да го инсталирате, само кликнете на врската. Што повеќе, можете да ја преземете програмата од услугата АПК-датотеки.

Мобилната верзија на 1xbet е развиена за подобра употреба, но има моменти кога програмата може да не работи, што може да биде причина:

 1. Апликацијата, исто како и веб-страницата, треба закажано одржување, што предупредува 1xbet однапред. Ако не сте го виделе предупредувањето, обидете се да се најавите во вашата лична сметка од компјутерската верзија на страницата.
 2. Некои корисници прибегнуваат кон нелегално коцкање, до стапиците, дека обложувалницата научила да пресметува и блокира сметки. Можеби затоа не можете да пристапите до вашата лична сметка. Причината за блокирање на сметката може да биде и грешка од модераторот на 1xbet, во тој случај ќе мора да контактирате со службата за поддршка на обложувалницата.

Програмата 1xBet може да се преземе од домашната страница, но не од официјалните услуги на Google Play, бидејќи политиката на Google забранува употреба на коцкање.

 

 

Преземањето на програмата за ios е многу полесно, од продавницата за апликации, апликацијата тежи многу малку, за да не мора да чекате премногу долго за да го инсталирате.

За да започнете да играте во апликацијата iPhone, мора да ги следите следниве упатства:

 1. Облозите се прифаќаат само доколку сте се регистрирале и сте направиле депозит.
 2. Пред обложување, проучете ја понудата на понудувачот.
 3. Во редот изберете го најблискиот спорт, почетниците генерално избираат фудбал.
 4. За да изберете спорт, проучете ги игрите на кои се обложуваат и изберете ги најинтересните за вас.
 5. Изберете го резултатот на кој сакате да се обложите, има 3 главни резултати: П1- прв победнички тим, P2-втор победнички тим, Х-вратоврска.
 6. Внимателно анализирајте ја статистиката на натпреварите од двете групи и изберете ги вашите набудувања на крајот.
 7. Откако ги анализиравме сите резултати, ќе видите прозорец, купон со потврда за облогот, внесете ја износот што сакате да го инвестирате и кликнете на копчето „Обложување“
 8. Треба да видите „Обложи се на твојот екран“.
 9. Сите облози ќе се појават во менито „Историја“.
 10. Можете да ги конфигурирате СМС-пораките за вашата @mail за навремено да ги примате сите информации за обложувалниците и популарните натпревари.

Пријавување

Процесот на регистрација во домот е многу едноставен, и лична сметка може да се креира не само преку официјалната веб-страница, но и преку мобилна апликација и мобилната верзија на страницата. Може да поминете низ процесот на автентикација на неколку начини, имено:

 1. Со еден клик
 2. Преку социјалните мрежи
 3. Со број на мобилен телефон
 4. Преку е-маил.

Откако ќе ги пополните формуларите за регистрација и да направите депозит на кој било од овие начини, можете да ставате облози и да играте на онлајн казино. Автентикацијата со еден клик е нецелосна, затоа не бидете изненадени ако не можете да депонирате и да се обложувате.

Режим на регистрација +
Преку е-маил Откако ќе заврши регистрацијата, вашата сметка е целосно функционална. Additionalе можете да ставите облози и да подигнете средства без дополнителна регистрација. Најдолго и најтешко. Потребно е внимание и трпеливост.
„Со еден клик“ Најбрзиот начин да се започне обложување. Минимум информации за време на регистрацијата. Можете веднаш да ставите облози (ако имате позитивно салдо) Ако поради некоја причина ги заборавите лозинката и корисничкото име, тоа ќе се појави само еднаш за време на регистрацијата, нема да можете да регистрирате нова сметка користејќи ја оваа IP-адреса.

За да повлечете средства, мора да ги наведете деталите за регистрација што недостасуваат и да ја потврдите вашата сметка.

Со телефонски број Брза регистрација.

Овој метод обезбедува одлична безбедност за вашата сметка, бидејќи оваа постапка вклучува смс-потврда.

Системот за плаќање е поврзан со телефонскиот број, затоа е можно да се повлечат мали количини на профит.

Ако сте ја изгубиле СИМ-картичката, ќе мора да ја оживеете вашата сметка контактирајќи ги администраторите на компанијата.

Не е можно да се повлечат големи количини од сметката за игри. Е биде побарано да ги пополните вашите лични податоци.

Преку социјалните мрежи Брза регистрација.

Вашите лични податоци се пренесуваат од вашата сметка на социјалната мрежа на вашата лична сметка, што е создадено на веб-страницата на домот.

Можете да пристапите и да поставувате облози од социјалната мрежа.

Поради желбата да се анонимираат корисниците на социјалните мрежи, често се појавуваат проблеми со идентификација и верификација. При автоматско пренесување, корисниците често забораваат да ги уредуваат своите лични податоци. Како резултат, повлекувањето на средствата може да биде тешко.

Јазични верзии на страницата

Официјалната веб-страница на обложувалницата работи на неколку јазици, имено:

Руски Англиски Француски Германски Италијано Латвиски
Француски Турски Азербејџан Еспањол Романски Украински
Португалски Узбекистански

Играчите можат да ја изберат верзијата што најмногу им одговара.

Валути на сметка

Во куќата можете да ја креирате сметката во рубли, Долари, евра, тенге, гривни, јен и многу други валути.
1xbet не ги ограничува играчите на кој било начин во овој поглед. Можете да ја промените валутата на вашата сметка ако сметате дека е потребно.
Не е дозволено да има различни сметки во повеќе валути, ова може да доведе до блокирање на вашата сметка за игри без право да ја направите.

 

Достапност на делови и апликации

Горната лента со мени вклучува неколку јазичиња :

 • За нас
 • Правила
 • Политика за приватност
 • Политика за колачиња
 • Контакти
 • Придружна програма
 • Биди агент
 • B2B
 • Биди агент

Левиот панел ги содржи следниве јазичиња :

 • ТОП шампионати
 • ТОП игри
 • Поле за „Филтер“
 • Список на спортови по име
 • Линија. Категорија А-З
 • Алтернативи
 • Сајбертрим
 • Долгорочни

Следните ставки од менито се наоѓаат во десниот панел на менито:

 • Купон за обложување
 • Копчиња на страниците на групите за социјални медиуми – Фејсбук и Твитер
 • Транспаренти за тековни бонуси и промоции со можност да учествуваат во нив, преку копчињата „играј овде“
 • Шарени CA 1xbet специјални понуди блокови на варијанти листи на облози за популарни настани. Играчот треба само да кликне на копчето "Место за обложување"..

Видови обложувалници

Во букмејкерот 1xbet играчите можат да изберат варијанта на обложување, имено:

 • Едноставно
 • Комбиниран
 • Систем
 • Синџир
 • Комбинада престој
 • Напредно
 • Промотивен код
 • Повеќекратно
 • Условно
 • Анти-комбинирано
 • Среќа
 • Патент

И, исто така, постојат различни веројатности на располагање на корисниците, на пример:

 1. <САД>
 2. <Англиски>
 3. <Децимален> (стандардно)
 4. <Хонг Конг>
 5. <Индонезиски>
 6. <Малезиски>

Првиот бонус за депозит

Откако го направивте вашиот прв депозит на сметката за игри, новорегистрираните клиенти на 1xbet автоматски добиваат иста сума пари што ја депонирале при првиот депозит. Овие пари ќе бидат на сметката за бонус, и да го префрлиме на главната сметка и да можеме да го користиме на некој начин, мора да се обложите.

За ова е потребно да се прават облози од комбиниран тип со веројатност не помала од 1,4 за секој настан. Парите што ќе ги обложите ќе бидат одземени од вашата главна сметка. Средствата за бонус ќе бидат достапни откако ќе се обложите и ќе ја добиете сумата што ја имате 5 пати е поголем од бонусот.

Сите бонуси и промоции

Првиот бонус за депозити во обложувалницата 1xbet не е единствениот, тука тие имаат прилично обемна програма на промоции:

 1. ДОБРЕДОЈДОВТЕ ПАКЕТ ОД ДО 1500 € + 150 FS
 2. СРЕЌЕН ДЕН!
 3. ОД СВОЈОТ
 4. Лига на легенди возможно
 5. Комбиниран ТВ БЕТ

За облозите што играчите ги прават во ca 1xbet, бодовите се надополнуваат, што може да се разменува во продавницата за промо кодови. Постојат неколку делови, можете да изберете опција за размена:

 • Сајбер
 • Игри
 • спортски
 • Облози

Доплата на депозити и повлекување средства

1xbet има широк избор на не само линии и дисциплини, но и начини за надополнување и повлекување средства.

Комплетниот список:

 1. Кредитна картичка: Виза, Мастеркард, Приват24. Најпогодна и популарна опција за корисникот. При правење депозит, обложувалницата бара детали за избраната картичка и износот;
 2. Терминал за плаќање: кликнете на делот «плаќање услуги» -> кликнете на логото 1xbet -> внесете број на сметка -> бројот на мобилниот телефон за да ја потврдите операцијата;
 3. Електронски паричник и системи за плаќање: Јандекс Пари, Чиви, Скрил, Neteller, ecPayz;
 4. Мобилен оператор: надополнете преку лична сметка, или со СМС потврда;
 5. Интернет банкарство: шајка 32 опции;
 6. Криптовалути: 17 режими.

Лиценца

 • Трговско име – 1XBET
 • Правна насока: Градење на Др.. М.. Ј. Хугенхолцвег З / Н УТЦ Курасао Холандски Антили
 • Лиценца бр. 1668 / JAZ Curaçao.
 • Компанијата е во сопственост и управувана од 1X Corp N.V.
 • Контакти:
  • општи информации од info@1xbet-team.com
  • техничка помош support@1xbet-team.com
  • безбедност@1xbet-team.com безбедносна служба
  • маркетинг@1xbet-team.com односи со јавноста и рекламирање
  • членство во b2b@1xbet-team.com (преку Интернет)
  • репрезентација на малопродажба@1xbet-team.com
  • обработка на плаќања и трансфери во адреса@1xbet-team.com
  • сметководство@1xbet-team.com Сектор за финансии
  • 8 (800) 555-51-81 телефон 24/7 секој ден, бесплатни повици
  • WhatsApp: +380668655784
  • Вибер: +380668655784